İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Sanal Alemde GerÇek DosTLukLAr

Candan Erçetin Biyografisi

isomix
    isomix
    Admin
    Admin

tecrübe puanı : 50757
    Rep : 1

Candan Erçetin Biyografisi  Empty Candan Erçetin Biyografisi

Mesaj tarafından isomix Ptsi 13 Ara. 2010 - 15:54

Candan Erçetin Biyografisi  Candan-ercetin-resim-009c
    Mesleği: Ses Sanatçısı & Öğretmen & Müzisyen & Besteci
    Doğum Yeri: Kırklareli, Türkiye
    Doğum Tarihi: 10 Şubat 1963

Candan Erçetin, 10 Şubat 1963'de Kırklareli'de doğdu. Candan Erçetin, çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Kırklareli'nde geçirdi. Erçetin girdiği sınavla Galatasaray Lisesi'ni kazandı. Candan Erçetin, Galatasaray Lisesi'nden sonra, İÜ KlasikArkeoloji bölümüne girdi. Ünlü sanatçı üniversite son sonsınıftayken(1986) Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision ŞarkıYarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak Türkiye'yi temsil etti.Candan Erçetin'in katılımıyla grup o zamana kadarki eniyi derecesini alarak 9. oldu. Erçetin için büyük bir başlangıç sansıolabilecek bu olaydan sonra Erçetin çok severek devam ettiğiArkeoloji'yi seçerek henüz başlamadan müzik kariyerini sonlandırdı vekazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana'ya gitti.Erçetin, 1 yıl kadar sonra Viyana'da umduğunu bulamamışve ülkesine hasret kalmış bir şekilde dönerek dondurduğu İstanbulBelediye Konservatuarı Şan bölümünü 1991'de bitirdi. Bu olay onun içinbüyük bir kıvılcım oldu.Candan Erçetin, müzik hayatına, 1989'da "Siyah &Gümüş" adlı gece kulübünde "Arie Antique ve Chansons" söylemeyebaşlayarak tekrardan adımını attı. Ünlü Sanatçı aynı süreçte menajerlikve sahne organizasyonu gibi değişik şirketlerde de çalışmaya devametti. Sanatçı kendi albümlerini çıkarırken bu deneyimlerindenfaydalanmasını bildi. Ünlü sanatçı 1994'de, mezun olduğu GalatasarayLisesi'ndeki kadro açığından doğan tesadüfle babasının da mesleği olanmüzik öğretmenliğine başladı ve bu bu meslekte hala devam ediyor.Candan Erçetin, 1994'de sunuculuğunu yaptığı "KolDüğmeleri" adlı magazin programıyla Kanal D'de seyircinin karşısınaçıktı. 1995'de Temmuz ayında ilk solo albümü olan "Hazırım" yayınlandı.Ünlü Sanatçının ilk albümü doğup büyüdüğü Trakya'nın ve ailesininkökeni olan Makedonya'nın ezgileriyle yoğurulmuştu. 1996 yaz aylarındaTürkiye için bir ilke imza atarak "Sevdim Sevilmedim" adlı remix albümüçıkardı. Sevdim Sevilmedim aldı albümünü, 1997 yılında çıkan ikinci solo albümü "Çapkın" izledi. Erçetin, Çapkın'da kendi bestelerine de yer verdi. Çapkın adlı albümünde bulunan Yalanadlı şarkı ülke genelinde sevilerek dinlenen parçalar arasında yerinialdı. Bu süreçte hem yurt içinde hem de yurt dışında konserlervermeydi. 1998'in Ağustos ayında ise, "Oyalama Artık" adlı 2. remixalbüm çalışması yayınlandı. Candan Erçetin, Ocak 2003'te dinleyicilerininsahnedeyken ondan dinlemeye alıştığı Fransız chanson'larınıdüzenlemelerle yeniden yorumlayarak "Candan chante hier pour aujourdhui" adlı albümünü çıkardı.Candan Erçetin, Haziran 2004'te melek adlı son albümüyle sevenleriyle buluştu.Candan Erçetin, 2005'te "Remix 5" adlı albümünü çıkardı.Ünlü Sanatçı 29 Kasım 2005'te Yunanistan ve Türkiye'de bilinen ortaktürküleri yorumladığı albümü "Aman Doktor"u çıkardı. Erçetin Haziran2007'de düzenlenen Fanta Gençlik Festivali'ne konuk olarak katıldı. Candan Erçetin, 2008'de bir Ümit Ünal filmi olan"Gölgesizler"in müziklerini hazırladı. Ben Kimim adlı şarkıyıGölgesizler filmi için hazırlamıştır. Candan Erçetin Albümleri

- Hazırım (1995)
    - Sevdim Sevilmedim (1996)
    - Çapkın (1997)
    - Oyalama Artık (1998)
    - Elbette (1999)
    - Unut Sevme (2001)
    - Neden (2002)
    - Chante Hier Pour Aujourd'hui (2002)
    - Remix (2003)
    - Melek (2004)
    - Remix'5 (2005)
    - Aman Doktor (2005)