İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Sanal Alemde GerÇek DosTLukLAr

Pınar Aylin Biyografisi

isomix
    isomix
    Admin
    Admin

tecrübe puanı : 50757
    Rep : 1

Pınar Aylin Biyografisi  Empty Pınar Aylin Biyografisi

Mesaj tarafından isomix Ptsi 13 Ara. 2010 - 15:57

Pınar Aylin Biyografisi  Pinar-aylin-resim-001c
    Mesleği: Ses Sanatçısı
    Doğum Yeri: İzmir, Türkiye
    Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1972

Pınar Aylin, 12 Mayıs 1972'de İzmir'de doğdu.Pınar Aylin, 5 yaşında okula başladı ve öğretmen olan annesinden ders alma şansına sahip olduPınar Aylin, Özel Türk Kolejine gittiği yıllarda yaşınınküçük olması onu kısa zamanda okulun maskotu haline getirdi. Başarılısanatçı 16 yaşında Eğe Üniv. İletişim Fakültesini kazanıp üniversitehayatına küçük sayılacak bir yaşta adımını attı ve hayatının en aktifyılları olan üniversite hayatına merhaba dedi. Üniversite yıllarındareklamcılık yönünde kendini geliştirmek istemesine ragmen TRT'den birteklif gelmesi üzerine 'Diyeceksiniz ki: "Hadi Pınar Müziğe Gel."' gibigençlik programları sunmaya başladı. Pınar Aylin, müzik hayatına hızlı girerek 10 yıla 5albümü sığdırabilmeyi başardı. "Güneşten" diyerek müzik dünyasınamerhaba diyen sanatçı, çok geçmeden "Ay Işığında" alübümünü çıkardı, bualbümünü "Çöl Fırtınası" izledi. 2004 yılında ise "No.5" adlı albümüylemüzik piyasasında yer bulan ünlü sanatçı, "Aslolan Ben" albümüyle 2007yılında sevenleriyle buluştu.Pınar Aylin, 5. albümünü çıkarmadan önce dünyayagetirdiği kızıyla zaman geçirmekten hoşlandığını ve kızını dünyayagetirmesinin kendi hayatının "en önemli ve en güzel işi" olduğunubelirtiyor.Pınar Aylin Albümleri

- Ben Bahara Hazırım (1995)
    - Güneşten (1997)
    - Ay Işığında (1998)
    - Çöl Fırtınası (2000)
    - No.5 (2004)
    - Aslolan Ben (2007)

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs 2024 - 20:59