İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Sanal Alemde GerÇek DosTLukLAr

Leman Sam...

isomix
    isomix
    Admin
    Admin

tecrübe puanı : 50757
    Rep : 1

Leman Sam... Empty Leman Sam...

Mesaj tarafından isomix C.tesi 11 Ara. 2010 - 22:31

Leman Sam... Leman305mvg5
    Leman Sam (1951-) Özgün Müzik Sanatçısı.

1951 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Hakkari'lidir ve çocukluk yıllarıorada geçti. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı. Operada bir sürekoroda çalıştı.

Azerice şarkıları çok iyi yorumladığı bilinir. Bunun yanısıra Yunanca,Fransızca, Rumca ve birçok lehçede şarkı söyleyebilen sanatçı olarakisim yapmıştır. Yurt çapında çok göz önünde olmayan sanatçı geneldeçeşitli il ve ülkelerde konserler verdi.Bunun yanısıra pek çokDiplomatik konserler verdi. Başlıca diplomatik konserleri; PortekizCumhurbaşkanı Mario Suarez, USA Başkanı George Bush, Malezya Kralı veKraliyet Ailesine verdikleridir.Bunların yanı sıra Sopot Festivali,Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri,Türkmenbaşı Aşkabadkonseri, Curaçao Trubdour Festivali gibi etkinliklerde yer aldı. ŞevvalSam ve Şehnaz Sam adında iki kızı vardır.

Hayvanlara düşkünlüğü nedeniyle hakkında çeşitli davalar açılmıştır.19tane kedisiyle birlikte yaşamaktadır.Bunların içerisinde ölen kedisiDomi onun için çok önemlidir.Sık sık hayvan barınaklarını ziyaret ederve hayvanlar konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmak için çalışmalaryapar.

''Kendine Göre Leman Sam''

İstanbul’da doğdum, Anadolu’da yaşadım.
    Başka toprak parçalarının özgün halk şarkıları konusunda araştırmalarım var.
    Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldım.
    Bir süre opera’da korist olarak görev yaptım.
    Diplomatik konserler verdim. Başlıca diplomatik konserlerim; PortekizCumhurbaşkanı Mario Suarez, USA Başkanı George Bush, Malesia Kralı veKraliyet Ailesi…
    Bu arada Sopot Festivali, Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri,Türkmenistan - Türkmenbaşı Aşkabad konseri, Curaçao Trubdour Festivaligibi etkinliklerde yer aldım.
    Bir sokak şarkıcısı olmak benim için daha önemli. Yapmış olduğum 5 albümüm var...

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs 2024 - 17:20