İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İslami Bilgi Paylaşım Ve OnLine FLiM İzLeMe

Sanal Alemde GerÇek DosTLukLAr

Ebru Gündeş Biyografisi

isomix
    isomix
    Admin
    Admin

tecrübe puanı : 50667
    Rep : 1

Ebru Gündeş Biyografisi Empty Ebru Gündeş Biyografisi

Mesaj tarafından isomix Ptsi 13 Ara. 2010 - 14:01

Ebru Gündeş Biyografisi Ebru-gundes-resim-3

Mesleği: Ses Sanatçısı
    Doğum Yeri: İstanbul
    Doğum Tarihi: 24-Temmuz-1975

24 Temmuz 1975 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. Bir sürekonfeksyon işçisi olarak çalıştıktan sonra Neşe Demirkat tarafındankeşfedildi. İlk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, sahne tecrübesikazanabilmek için bir süre Emel Sayın'a vokalistlik yaptı. Kısa zamaniçinde bu renkli dünyaya alışmayı başardı ve ilk albümününhazırlıklarına başladı.1993 yılında, Selçuk Tekay'ın prodüktörlüğünü ve Özkan Turgay'ınaranjörlüğünü yaptığı ilk albümü "Tanrı Misafiri"ni çıkardı. Bu albümile yakaladığı başarı tanınmasının yanı sıra, pek çok ödülün de sahibiolmasını sağladı. 1994, 1995 ve 1996 yıllarında düzenlenen Kral TvVideo Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın TSM Sanatçısı" ödülünü kazandı.İlk albümünün başarısı üzerine hemen ikinci albüm hazırlıklarına başladı ve 1994 yılında "Tatlı Bela" albümü yayınlandı.1995 yılında çıkardığı "Ben Daha Büyümedim" adlı albümü ile deiyi bir satış grafiği yakaladı. Bir sonraki albümü "Kurtlar Sofrası"nınardından kendisine gelen televizyon dizileri için oyunculuktekliflerini değerlendirdi. 1998 yılında yine Selçuk Tekayprodüktörlüğünde çıkardığı albümü "Sen Allahın Bir Lütfusun" ile deönemli satış rakamlarına ulaştı.2000 yılında çıkardığı "Dön Ne Olur" adlı albümünün tanıtımısırasında, basın mensupları karşısında beyin kanaması geçirdi. Bu olayüzerine uzunca bir süre hayranlarından uzak kalan Gündeş'in bu albümüde 1 milyondan fazla satıldı.Son dönemde konser çalışmalarına devam eden Gündeş, Popstar Alaturka adlı yarışmada da jürü üyeliği yapmaktadır.Albümleri :Tanrı Misafiri (1993)Tatlı Bela (1994)Ben Daha Büyümedim (1995)Kurtlar Sofrası (1996)Sen Allah'ın Bir Lutfusun (1998)Dön Ne Olur (1999)Ahdım Olsun (2001)Şahane (2003)Bize de Bu Yakışır (2004)Kaçak (2006)

Forum Saati Paz 12 Mayıs 2024 - 2:04